AN UNBIASED VIEW OF NOWOCZESNE SYSTEMY PREMIOWE

An Unbiased View of nowoczesne systemy premiowe

An Unbiased View of nowoczesne systemy premiowe

Blog Article

Znając życie, część z Was po przesłuchaniu dzisiejszego docinka może czuć niedosyt, bo rzeczywiście, jest to tak szeroki temat, że można o nim napisać książkę lub bardzo długo dyskutować.

Ważne jest, żeby odpowiednio jasno wyjaśnić program premiowy pracownikom i odpowiedzieć na wszystkie ich pytania.

Warto rozważyć ich wprowadzenie, dostosowując je do unikalnych potrzeb i kultury organizacji. Dzięki nim firma może osiągnąć lepsze wyniki, zwiększyć produktywność i pozostać konkurencyjna na rynku. Nowoczesne systemy premiowe to inwestycja w przyszłość firmy i jej pracowników.

Jeśli zbudujemy method premiowania pracowników w oparciu o wyłącznie wynik końcowy, to nie jest to coś, co nagradza efekty pracy. Będąc handlowcami od wielu lat, na pewno spotkaliście się z sytuacjami, w których zwyczajnie mieliście szczęście.

Prezes Plona Consulting. Od 2013 roku wspiera polskich przedsiębiorców w skutecznym zarządzaniu firmowymi finansami w ich biznesach.

Zastanawiałam się, co to znaczy pracować dobrze albo źle, jednak nie dostałam odpowiedzi. Chodziło o danie szefowi sprzedaży narzędzia, dzięki któremu będzie mógł dodatkowo wynagrodzić część handlowców oraz ukarać innych. Kim jest więc ten szef sprzedaży, że dostaje tak ważną rolę wynagrodzenia premiowego?

Decyzja o tym, w których działach zostanie wprowadzone premiowanie pracowników, zależy w dużej mierze od celów i specyfiki organizacji. Method premiowy powinien być także dopasowany do pracy i zadań danego działu. 

Bardziej za skuteczność, aniżeli za zaangażowanie. Bo koniec końców to na tym nam wszystkim zależy, żeby praca naszego zespołu była jak najbardziej efektywna. A nie, żeby dawać pracownikom pretekst do obgadywania się nawzajem kto dostał, a kto nie dostał premii i z jakich powodów.

I pierwszy błąd, to błąd o którym mało kto mówi, a z perspektywy finansisty może mieć opłakane skutki, szczególnie w MŚP, czyli jest powiązanie systemu premiowego z wystawionymi fakturami albo podpisanymi umowami, zamiast z wpłatami należności. Wiele rzeczy tutaj może pójść nie tak – zaczynając od najprostszej sytuacji, w której firma ma mocno odroczone terminy płatności – bo na przykładvert otrzymuje pieniądze dopiero po zakończeniu jakiegoś dużego projektu, a premia dla osoby z działu sprzedaży jest wypłacana na przykładvertisement w momencie podpisania umowy.

Wirtualne zegary kierowcy – w pełni cyfrowe – umożliwiają szerokie możliwości dopasowania do własnych preferencji i są całkiem czytelne. Niestety płynność animacji trochę ucierpiała. Wspomnieć też należy o szklanym dachu panoramicznym (pakiet Skyview).

I co się okazuje? Że ta cena była tak dobra, że firma dołożyła do interesu, bo rabat był aż tak wysoki, a potem dołożyła do interesu drugi raz wypłacając prowizję od nierentownej sprzedaży towaru. Więc jest to szczególnie groźne, tutaj jeżeli dziś nie śledzisz bardzo precyzyjnie marży.

Początkiem tworzenia dobrze działającego systemu premiowania jest uznanie, że musi on wspierać realizację strategii firmy i dawać zwrot z inwestycji. Zanim zaczniemy „robić process premiowy” powinniśmy dobrze określić cel wprowadzenia systemu.

Process premiowania to nie tylko wynik końcowy, ilość wystawionych faktur czy marża, ale też działania handlowca, które zmierzają do osiągnięcia rezultatu.

Dobór podstawy zależy od specyfiki danej firmy czy zespołu. Zawsze bezpiecznym rozwiązaniem jest opcja pierwsza. Dobre praktyki sugerują, że nie powinno być to mniej niż 10% wynagrodzenia.

Report this page